PRICES

Side is een erg attractief en populair gebied aan de Turkse Riviera. Side is gelegen op een smal schiereiland in het Middellandse Zeegebied en heeft een historie van duizenden jaren. De zon, zee, natuur en rijke historie gecombineerd, maakt Side tot een erg populair gebied. De milde winters en de goede bereikbaarheid vanaf Antalya Airport zorgen voor een grote vraag aan woningen in dit gebied.

Side ligt in het centrum van een divers en erg mooie regio waar het Taurus-gebergte neerdaalt naar de Pamphylian-vlakte. Het historische stadscentrum van Side ligt op een uniek schiereiland, geflankeerd door 2 buitengewoon mooie zandstranden. Het woord “Side” komt oorspronkelijk uit het Arabisch en betekent granaatappel. De stad kreeg deze naam op grond van de vorm van de oude Romeinse haven, die aan een granaatappel doet denken. Eens was Side de geheime ontmoetingsplaats van Cleopatra en Marcus Antonius.

De oude ruïnes zijn vandaag de dag nog volop aanwezig, ingebed in het huidige stadsgezicht van Side. Ondanks het feit dat Side zich ontwikkeld heeft tot één van de grootste vakantiebadplaatsen aan de Turkse kust, heeft het zijn specifieke charme en atmosfeer van een antiek Romeins stadje behouden. Het indrukwekkende amfitheater, daterend uit de 2e eeuw en met een prachtig uitzicht over de zee, is zeker een bezoek waard. Nog jaarlijks wordt in dit theater een opera- en balletfestival georganiseerd. Ook de ruïnes van de oude antieke straatjes, eens geflankeerd door arcadebogen en kleine winkeltjes, en de marktplaats, waar eens slaven verkocht werden, zijn nog steeds te bezichtigen. Het nabijgelegen museum, inclusief een met zorg gerestaureerd badhuis uit de 5e eeuw, herbergt vele antieke bezienswaardigheden.

In Side heeft men tevens een grote keus aan bars, restaurants en dancings. De vele terrasjes waar u een koffie of een biertje kunt nuttigen, of terrasjes waar u kunt genieten van de speciale Side barbecue gerechten. De meeste terrassen zijn gesitueerd langs de kustlijn. Een kust waar u in de avonduren de waterschildpadden ziet spelen en waar af en toe een nieuwsgierige dolfijn een kijkje komt nemen.

De talrijke levendige drukke straatjes, die allemaal naar de haven lopen, maken het de vele ervaren (en ook minder ervaren) handelaren mogelijk om goede zaken te doen. Men vindt er een keur aan winkeltjes met o.a. Turkse lekkernijen, merkkleding (namaak en echt, maar in ieder geval nog steeds goedkoper dan thuis), allerlei soorten handwerken, lederwaren, (handgeknoopte) tapijten en een zeer grote keus aan zilver- en goudwinkels.

Ligging
Side ligt aan de zuidwest kust van Turkije, circa 63 km. verwijderd van het vliegveld Antalya. Dit vliegveld is de grootste charterluchthaven van Turkije en de enige die het hele jaar geopend is. Side, met zijn vele mooie zandstranden, is één van de meest geliefde vakantieoorden. Het herbergt dan ook talloze hotels, van eenvoudig tot zeer luxe. Het goed behouden en gerestaureerde stadscentrum met het amfitheater geeft u letterlijk de mogelijkheid om “IN DE VOETSTAPPEN VAN DE OUDE ROMEINEN TE TREDEN”.

Tour door Dreamhouse WiDiDi

NEEM EEN KIJKJE IN ONZE APPARTEMENTEN

[image-caption-hover id=”6″]

[image-caption-hover id=”6″]

+ All

[image-caption-hover id=”6″]

+ Side area

[image-caption-hover id=”6″]

KLIMAAT

De Turkse Rivièra beschikt over het meest stabiele klimaat van Turkije. In Alanya, Side, Belek en Kemer, de belangrijkste badplaatsen aan de Turkse Rivièra is het vanaf april heerlijk weer. Vanaf het voorjaar loopt de temperatuur op van circa 20 graden tot boven de 30 graden Celsius in juli en augustus. Ook in het najaar is het nog zeer aangenaam in dit kustgebied met temperaturen van 31 graden in september en circa 23 graden in oktober en november. Het zeewater heeft zelfs een aangename temperatuur van boven de 20 graden van mei tot eind november.


Weerstatistieken
Maand
Dagtemp Nachttemp Zonuren RegendagenWatertemp
Januari1212111244
Februari1211161217
Maart1666222321
April10971415
Mei1311121515
Juni1141111344
Juli111111119
Augustus1011181011
September1111222321
Oktober1011121414
November1515151111
December 52211211

Overwinteren
Vanaf 2009/2010 zullen een aantal strandtenten waaronder Side Beach Club aan het Ooststrand het gehele jaar geopend zijn. Voor de “overwinteraar” wordt Side steeds meer een gewilde plaats waar het ook met Kerstmis en de Jaarwisseling goed toeven is. Bij een buitentemperatuur zo net onder de 20 graden, die nagenoeg gelijk is aan de zeewatertemperatuur, is het heerlijk “uitwaaien” over de mooie zandstranden. De burgemeester van Side is voornemens om van Side een toeristenplaats te maken waar bezoekers het gehele jaar kunnen recreëren.

HET STRAND

De lange zandige stranden zijn één van de beste van de Turkse kust en zijn ook een top-toeristische attractie. Paragliding, duiken, jet-ski’s, bijna elke watersport is beschikbaar, terwijl natuurlijk velen lekker willen luieren onder de warme Mediterraanse zon

Het strand van Side bestaat uit drie delen: het Side-strand, het centrum-strand en het Sorgun-strand. De stranden lopen allemaal langzaam in zee. Het Side-strand ligt aan de noordwestkant van het centrum en is een zandstrand. Het centrum-strand, gelegen aan de zuidrand van het centrum, is ook een zandstrand. Aan beide einden van het strand liggen rotsen op het strand en rotsplateaus in het water. Het Sorgun-strand ligt bij de wijk Sorgun en dit bestaat uit fijn zand. Dit laatste strand noemen ze het Ooststrand. Hotelgasten van het Weststrand (ook wel Hotelstrand genoemd) laten zich vaak brengen naar het Ooststrand, omdat het daar fijner strand(zand) is en rustiger!!. Het is gewoon zo!!

Bij zonsondergang is het strand een gewilde plek om de meest romantische foto’s te maken van je geliefde, van samen, je gezinnetje of gewoon de “stervende” zon die langzaam in de Middellandse zee wegzakt. Je kunt natuurlijk ook heerlijk genieten van een lekker drankje bij een van de mooie strandbars, die vanaf 2009/2010 het gehele jaar open blijven. U bent er van harte welkom en genieten is er verzekerd.

EXCURSIES

Er is in Side enorm veel te doen. Dit varieert van activiteiten rondom het strand en water, de prachtige natuur in de nabije omgeving en de rijke cultuur van Side. Hierbij geven wij u een selectie, maar het is zeker de moeite waard om verder te kijken en zeker bij aankomst een bezoek te brengen aan het toeristenbureau.

  • Aspendos Amphitheater
  • De Romeinse Ruïnes
  • Top golf-banen
  • Raften op de Manavgat rivier in het Koprulu Canion Nationale Park
  • Paardrijden in het nabije Sorgun-woud, 5 min. van Side
  • Neem een publieke Hamam, dat is toch even iets anders, laat u helemaal scrubben, met sop insmeren en eindig met een zalige oliemassage. U komt als herboren naar buiten.
  • Neem een natuurtocht; dit is een tocht door het achterland van uw badplaats, waar de tijd vaak lijkt te hebben stilgestaan. U bezoekt een moskee waar u uitleg krijgt over de Islam en de gebruiken daaromheen, tevens bezoekt u een Turkse boeren familie thuis en een school. Aan het einde van de dag bent u een stuk wijzer over het Turkije van toen en nu.
  • Jeepsafari door het ruige schitterende achterland van het imposante Taurusgebergte.
  • Neem deel aan een Turkse avond. Een avond vol show en verrassingen met ondermeer buikdansers en danseressen, folklore danser, fakirs en een traditionele Turkse bruiloft.
  • Pamukkale. Bewonder zelf de beroemde kalksteenterrassen van Pamukkale, één van de wereldwonderen.
  • Voor de cultuur-liefhebbers bezoek de oude stad Perge.
  • Meerdaagse excursies naar het sprookjesachtige landschap van Cappadocie, met oa bezichtigingen van een ondergrondse stad, openlucht museum van Goreme met rotskerken en frescos, Uchisar burcht, wijngaarden van Pasha, historische plaatsen Avanos, Urgup, Uchisar, Goreme.
  • Vanuit de haven zijn er allerlei boottochten /-excursies te maken met bijv. een leuke BBQ op het strand, duiken, bezoek aan Manavgat, etc.

GASTVRIJHEID

Gastvrijheid is de Turk eigen. Trouw aan de regels van de Koran en aangeboren vriendelijkheid maken van de Turk fantastische gastheren. Een vreemdeling is in Turkije nooit een toerist, hij is een konuk, een gast. Zelfs de armste dorpsbewoners voelen zich geroepen een vreemdeling op een zo goed mogelijke manier te ontvangen. Door al deze gastvrijheid kan een ongemakkelijk gevoel optreden, omdat men eenvoudigweg niets kan weigeren. Dat u een lekkere kopje koffie of thee pakt of van het fruit eet ziet uw gastheer als de mooiste beloning. En dan is het prettig om minimaal dank u wel te zeggen.

PLATTEGRONDEN

Waar in Europa

map-europa

Waar in Turkije

map-turkey

Plattegrond van Side

map-side-city-map

De weg naar het strand is lopend circa 10 minuten.
De weg naar het oude centrum is lopend tussen 15 – 20 minuten.

Plattegrond van Side in detail

map-side-city-map-detail

43 responses to “Side”

  1. RodolfoHap says:

    chloroquine plaquenil over the counter hydroxychloroquine sulfate 200 mg tab

  2. Nila says:

    My partner and I stumbled over here coming from a different page and thought
    I may as well check things out. I like what I see so now i am
    following you. Look forward to exploring your web page again.

  3. Whats up are using WordPress for your site
    platform? I’m new to the blog world but I’m
    trying to get started and set up my own. Do you need any html coding knowledge to make your own blog?

    Any help would be really appreciated!

    Also visit my blog – Max Ketosis Fuel Review

  4. Keeley says:

    What’s up everybody, here every one is sharing these kinds of familiarity, thus it’s pleasant to
    read this website, and I used to pay a quick visit this website daily.

    Also visit my site :: Hempizor CBD Gummies (Keeley)

  5. You ought to be a part of a contest for one of the finest blogs on the net.
    I will highly recommend this website!

    my page Glacier Air Conditioner Review

  6. Excellent blog you’ve got here.. It’s hard to find excellent writing like yours
    nowadays. I honestly appreciate individuals like you!
    Take care!!

    Here is my web blog :: http://vip5.moisait2021.ru/viewtopic.php?id=377506

  7. This design is spectacular! You definitely know how to keep a reader amused.
    Between your wit and your videos, I was almost
    moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic job.
    I really enjoyed what you had to say, and
    more than that, how you presented it. Too cool!

  8. I just like the helpful information you provide for your articles.
    I’ll bookmark your weblog and check once more right here regularly.
    I am relatively certain I’ll learn plenty of new stuff right here!
    Good luck for the following!

    Also visit my homepage … A1 Keto BHB (http://vip5.moisait2021.ru/)

  9. I really like your blog.. very nice colors & theme.
    Did you make this website yourself or did you hire someone to do it for you?
    Plz answer back as I’m looking to design my own blog and would like
    to know where u got this from. cheers

    Look at my blog: Virectin Review (http://librarius.main.jp/)

  10. Yes! Finally something about accessing medical cannabis.

    Check out my page :: Tacoma Farms CBD, http://vip5.moisait2021.ru,

  11. Thanks for all your efforts that you have put in this.
    Very interesting info.

    Feel free to visit my webpage VirgoFX Reviews

  12. Keto LeanX says:

    Pretty portion of content. I simply stumbled upon your website
    and in accession capital to say that I get in fact loved account your weblog posts.
    Any way I’ll be subscribing in your augment and even I success you get entry
    to persistently fast.

    Feel free to visit my blog Keto LeanX

  13. Flossie says:

    Just want to say your article is as astounding. The clarity in your post is simply cool and i could assume
    you’re an expert on this subject. Well with your permission allow me
    to grab your feed to keep updated with forthcoming post.
    Thanks a million and please keep up the enjoyable work.

    Also visit my website :: Spore Mens Vitality Mix – Flossie

  14. Greetings, There’s no doubt that your site may be having web browser compatibility issues.
    When I take a look at your blog in Safari, it looks fine however, when opening in I.E., it has some overlapping issues.
    I simply wanted to give you a quick heads up!
    Aside from that, excellent site!

  15. A1 Keto says:

    Very great visual appeal on this website, I’d value it 10.

    My web blog … A1 Keto

  16. Elvia says:

    I’m gone to say to my little brother, that he should also pay a quick visit
    this website on regular basis to take updated from newest news update.

  17. The very next time I read a blog, Hopefully it does not fail me as much as this particular one.

    After all, Yes, it was my choice to read, nonetheless I truly thought you’d have something interesting to say.
    All I hear is a bunch of moaning about something you could fix if
    you weren’t too busy looking for attention.

    My homepage Evo Naturals Hemp Gummy Bears Price#

  18. My partner and I absolutely love your blog and find the majority of your post’s to be exactly what I’m looking for.
    Does one offer guest writers to write content available for you?
    I wouldn’t mind composing a post or elaborating on a lot of the subjects you write about here.

    Again, awesome site!

    my web page; Imarais Beauty Review

  19. Blossom CBD says:

    You made various nice points there. I did a search on the issue
    and found a good number of persons will agree with your blog.

    Also visit my website – Blossom CBD

  20. Wow, marvelous weblog format! How long have you been blogging for?
    you make running a blog glance easy. The total glance of
    your web site is great, as neatly as the content material!

    Feel free to surf to my web site :: Bio Wellness CBD (librarius.main.jp)

  21. Brittany says:

    Heya i am for the first time here. I found this board and I to find It truly helpful & it helped
    me out a lot. I am hoping to offer one thing back and aid others like you
    aided me.

  22. I’m cuгious tߋ find out what blоg system you happen to be utilizing?
    I’m havijg some smɑll seϲurіty issues wіth my latest ԝebsite and I’d lіke too
    find ѕomething more sаfe. Do you have any ѕolutions?

  23. Elbert says:

    Useful information. Fortunate me I found your site by accident, and I’m stunned
    why this twist of fate did not took place earlier!
    I bookmarked it.

  24. It is appropriate time to make some plans for the future and it’s time to be
    happy. I’ve learn this post and if I may just I
    wish to recommend you some interesting issues or advice.
    Maybe you can write next articles regarding this
    article. I want to read more issues approximately it!

  25. Do you have a spam problem on this site; I also am a blogger, and I
    was wanting to know your situation; we have
    developed some nice procedures and we are looking to trade solutions with others, why not shoot
    me an email if interested.

    Also visit my site; Keto Speed Review

  26. I every time used to study piece of writing in news papers
    but now as I am a user of internet therefore from
    now I am using net for content, thanks to web.

    Here is my web-site :: http://clubriders.men/

  27. Yetta says:

    Hurrah! In the end I got a blog from where I
    can actually get valuable facts concerning my study and knowledge.

    my homepage … Yetta

  28. Excellent article. Keep writing such kind of info on your site.
    Im really impressed by your blog.[X-N-E-W-L-I-N-S-P-I-N-X]Hi there, You’ve performed
    an excellent job. I’ll definitely digg it and individually recommend to my friends.
    I am sure they’ll be benefited from this website.

    Here is my blog: fat loss diets

  29. Karol says:

    I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites
    really nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your website to come back down the road.

    Cheers

  30. I have fun with, cause I discovered exactly what I was taking a look for.
    You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.
    Bye

    Feel free to visit my homepage http://www.meteoritegarden.com

  31. Definitely believe that that you said. Your favorite reason seemed to be at the internet the simplest factor
    to take into account of. I say to you, I certainly get irked
    while folks consider concerns that they plainly do not recognise about.

    You controlled to hit the nail upon the top as smartly as outlined out the whole thing with no need side-effects ,
    other folks could take a signal. Will probably be back to get more.
    Thanks

    my webpage; testosterone booster

  32. It’s enormous that you are getting ideas from this article as well as from our
    dialogue made here.

    Stop by my page :: healthy eating program

  33. What’s up, I would like to subscribe for this web site to obtain newest updates,
    so where can i do it please assist.

    Feel free to surf to my web page; psychedelic drug

  34. It’s actually a great and useful piece of info. I am happy
    that you shared this useful information with us. Please stay us informed like this.
    Thanks anti aging skin care tips for men sharing.

  35. Carmel says:

    We are a group of volunteers and starting a new
    scheme in our community. Your web site provided us with valuable info
    to work on. You have done an impressive job and our whole
    community will be thankful to you.

  36. I have found nice posts here. I love the method you explain. So ideal!

  37. omega 3 says:

    Post writing is also a fun, if you be familiar
    with afterward you can write or else it is difficult
    to write.

    Also visit my web blog … omega 3

  38. It’s really a nice and useful piece of information.
    I am happy that you just shared this useful
    info with us. Please keep us up to date like this.
    Thank you for sharing.

    Here is my blog skin care tips

  39. Nydia says:

    I like this web site because so much useful stuff on here :
    D.

    Also visit my blog post Nydia

  40. Thank you for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next write ups thank
    you once again.

    Feel free to surf to my page :: skin care basics

  41. This post is worth everyone’s attention. Where can I find out more?

    Also visit my page: quick weight loss

  42. Lovely just what I was searching for. Thanks to the author for taking his clock time on this one.

    Check out my page: skin care and acne

  43. Edwina says:

    This is a topic that’s close to my heart… Many thanks!
    Exactly where are your contact details though?

Leave a Reply

Your email address will not be published.